Denne nettsiden benytter informasjonskapsler (cookies) for å gi deg en best mulig brukeropplevelse.
Les mer

Digitalt kurs
Advarsler og oppsigelse - slik gjør du det korrekt
Lær hva du kan og bør gjøre med ansatte som ikke leverer.
I arbeidslivet vil en oppleve utfordringer med enkelte ansatte. Det er vanskelig å vite hva en kan og bør gjøre. Under dette kurset lærer du den korrekte prosessen.
Mange ledere og HR-ansatte har inntrykk av at det nærmest er umulig å si opp ansatte i Norge. Det stemmer ikke, men det er uhyre viktig at prosessen er gjort på en korrekt måte.
Hvert år må mange virksomheter betale erstatning til medarbeidere, fordi avslutningen av arbeidsforhold ikke er håndtert riktig.
Det kan være mange ulike årsaker til at arbeidsgiver ikke er fornøyd, for eksempel udefinert sykefravær, kos med misnøye, ordrenekt, illojalitet, motstand ved endringer og/eller manglende leveranser over tid. Vi gir deg retningslinjer og praktiske råd for håndtering av slike vanskelig situasjoner - både mellommenneskelig og juridisk.
Uansett årsak, må arbeidsgiver gjennomføre en ryddig prosess som sikrer begge parter endringer til det bedre, eller i verste fall, sikrer en god avslutning av arbeidsforholdet.
Course webinar CTA
Course Learning Plan references
Du lærer ..
- Advarsler- når og hvordan det skal gis
- Hva må du dokumentere og hvordan
- Hva som kan bli konsekvensen av å unnlate å gi advarsler
- Om forskjellen på krav til oppsigelse i og utenfor prøvetid
- Hvilke regler som gjelder hvis den ansatte er sykmeldt
- Hva som er forskjellen mellom oppsigelse og avskjed
HR og ledere med personalansvar
Regnskapsfører: 2t rettslære. Revisor: 2t annet
Course Rating
Course Program
Program
Kort om arbeidsgivers styringsrett?
- Hvilke begrensninger har den, eksempler på hva som ligger innenfor og utenfor styringsretten
Advarsler - når og hvordan
- Når kan det gis advarsel, hvordan bør den gis og følges opp i etterkant.
Oppsigelse i prøvetiden
- Arbeidsgivers plikter og opplæringsansvar,
Er det enklere å si opp i prøvetid?
- Oppsigelse utenfor prøvetiden
Krav om saklig grunn, gjennomgang av ulike typetilfeller og framgangsmåte.
Avskjed - når og hvordan
- Hva skal til for at arbeidsgiver kan gi avskjed? Typetilfeller
Saksbehandling og prosess
- Formkrav til oppsigelse og avskjed
Praktisk informasjon
Det er enkelt å delta på våre digitale kurs! Det eneste du trenger er PC, mobil eller nettbrett med lyd. Om du har oppdatert nettleseren din og takket ja til cookies, mangler du kun å fylle kaffekoppen før du er kursklar!
Vi starter sendingen 15 minutter før kursstart, slik at du får testet lyd og bilde. I løpet av direktesendingen inkluderer vi ofte quiz, oppgaver og undersøkelser. Du kan stille spørsmål til kursleder, og vi besvarer så mange spørsmål som mulig i løpet av sendingen. Opptaket av sendingen er tilgjengelig for deg i 3 måneder fra kursdato. Etter gjennomført kurs, kan du laste ned ditt kursbevis i Simployer Learn.
Vil du lære mer? Still spørsmål til vår Faghjelp, eller les mer om Simployer Faghjelp her!
Sessions
Course instructors
Kursholdere

Camilla Schie-Veslum

Camilla Schie-Veslum
Som rådgiver og engasjerende kursleder ble Camilla med på laget hos Simployer i 2012. Hun er utdannet jurist fra Universitetet i Oslo, med spesialisering i arbeidsrett.
Les mer om CamillaLinked courses
Hva får du med digitalt kurs?
- Tilgang til kurset der du er, enten du er hjemme eller på jobb
- Mulighet til å stille spørsmål til kurslederen i løpet av livesendingen
- Våre digitale kurs er ferskvare. De er tilgjengelig i 3 måneder fra og med livedato, uavhengig av om du kjøper det direktesendte kurset i opptak senere.
Du trenger kun PC, mobil eller nettbrett med lyd og tilgang til Internett.
Er det noe du lurer på?
Kontakt oss på telefon 69 97 17 00 eller learn.norge@simployer.com
Template: Digital seminar
Bestille kurs
Logg på eller opprett en brukerkonto for å fortsette
For å få den beste læringsopplevelsen og viktig informasjon om ditt kurs fra oss, trenger du en bruker i vår læringsplattform Learn. Det er helt gratis!
Dersom du har andre produkter hos Simployer, kan du bruke samme påloggingsinformasjon.