Denne nettsiden benytter informasjonskapsler (cookies) for å gi deg en best mulig brukeropplevelse.
Les mer

Digitalt kurs
Sykefravær – grunnlag for oppsigelse?
Følg opp, tilrettelegg og dokumentér!
Dette digitale kurset ble direktesendt 9. desember 2020. Kurset er tilgjengelig som opptak frem til 9. mars 2021.
Manglende oppfølging og dokumentasjon av sykefravær kan skape store utfordringer for arbeidsgiver ved en eventuell oppsigelse. Under dette digitale kurset får du svar på hvilke rettigheter og plikter arbeidsgiver og arbeidstaker har.
Mange ledere og HR-medarbeidere er usikre på hvilke regler som gjelder for oppfølging av sykmeldte. Hva kan du spørre om? Hvilke krav kan stilles ved 100% sykmelding? Kan lege utfordres, og hva med NAV? Når kan du avslutte et arbeidsforhold? Spørsmålene er mange, og under dette digitale kurset får du de viktige svarene av kurslederne Hans Gjermund Gauslaa og Jørgen Brostrøm.
Course webinar playback CTA
Du lærer ..
- Hvilken oppfølging arbeidsgiver må og bør gjennomføre
- Om dialogmøter, gjennomføring og hvem som deltar
- Den viktige dokumentasjonen
- Hvilke konsekvenser mangelfull oppfølging kan få for arbeidsgiver
- Hvilke spørsmål du kan stille arbeidstaker og lege
- Hvor langt arbeidstakers medvirkningsplikt går
- Lovens regler om oppsigelse på grunn av sykefravær
HR og ledere med personalansvar
Regnskapsfører: 2 t rettslære. Revisor: 2 t annet
Course Rating
Course Program
Program
Oppfølging ved egenmelding og sykemelding
- Hvilken oppfølging arbeidsgiver må og bør gjennomføre
- Dialogmøter – deltakere og gjennomføring
- Hvilke konsekvenser mangelfull oppfølging kan få for arbeidsgiver
- Praktiske eksempler på hvor langt tilretteleggingsplikten går
- Hva du kan spørre arbeidstaker og lege om
- Hvor langt går arbeidstakers medvirkningsplikt?
- Hvilke dokumenter bør utarbeides
Oppsigelse på grunn av sykefravær
- Juridiske forutsetninger for oppsigelse grunnet sykefravær
- Eksempler - Noen sentrale dommer om oppsigelse og sykefravær
Praktisk informasjon
Det er enkelt å delta på våre digitale kurs! Det eneste du trenger er PC, mobil eller nettbrett med lyd. Om du har oppdatert nettleseren din og godkjent cookies, mangler du kun å fylle kaffekoppen før du er kursklar!
Dette kurset er opptak av en tidligere direktesending, og det er tilgjengelig i 3 måneder fra kursets opprinnelige kursdato. I denne perioden kan du gjennomføre kurset så mange ganger du ønsker. Etter avsluttet kurs, kan du laste ned ditt kursbevis i Simployer Learn.
Vil du lære mer?
Dersom du ser kurset i opptak og gjerne vil stille et spørsmål til kursleder, kan du få hjelp via Faghjelp. Abonnerer du ikke på Faghjelp fra før? Da kan du teste et tredagers prøveabonnement her!
Sessions
Course instructors
Kursholdere

Hans Gjermund Gauslaa

Hans Gjermund Gauslaa
Hans Gjermund er en erfaren rådgiver som har vært tilknyttet Simployer og arbeidsrettsområdet siden 1996.
Les mer om Hans Gjermund
Jørgen Brostrøm

Jørgen Brostrøm
Jørgen har en bachelorgrad med fordypning i Statsvitenskap fra Høgskolen i Østfold, og har tidligere jobbet som rådgiver i NAV.
Les mer om JørgenCourse Learning Plan references
Kurset inngår i et abonnement
Kanskje det lønner seg for deg å kjøpe abonnement i stedet for enkeltkurs?
Abonnement på digitale kurs - HR
Se abonnementLinked courses
Hva får du med digitalt kurs?
- Tilgang til kurset der du er, enten du er hjemme eller på jobb
- Mulighet til å stille spørsmål til kurslederen i løpet av livesendingen
- Våre digitale kurs er ferskvare. De er tilgjengelig i 3 måneder fra og med livedato, uavhengig av om du kjøper det direktesendte kurset i opptak senere.
Du trenger kun PC, mobil eller nettbrett med lyd og tilgang til Internett.
Er det noe du lurer på?
Kontakt oss på telefon 69 97 17 00 eller learn.norge@simployer.com
Template: Digital seminar (on demand)
Bestille kurs
Logg på eller opprett en brukerkonto for å fortsette
For å få den beste læringsopplevelsen og viktig informasjon om ditt kurs fra oss, trenger du en bruker i vår læringsplattform Learn. Det er helt gratis!
Dersom du har andre produkter hos Simployer, kan du bruke samme påloggingsinformasjon.